Kurzy

Pokračování OnLine Free Kurzu: Jak fotit na dovolené

Zjistit více…

Online kurz Jak fotit na dovolené 

 

On-line video – kurz zdarma

 

Přihlaste se přes formulář vpravo.

 

Co se v online video – kurze naučíte:

 • ovládat svůj fotoaparát – vysvětlíme základní ovládací prvky i pohodlné držení fotoaparátu
 • co znamená Čas, Clona a ISO – ukážeme si jak různá nastavení ovlivňují výslednou fotografii
 • auto režimy + AV Canon, A Nikon – popíšeme auto režimy a vysvětlíme jak je nahradit prioritou clony, nebo prioritou času
 • Režim TV Canon, S Nikon – jak volbou času závěrky ovlivníme výslednou fotografii + příklady – focení duchů, panning, zmražení pohybu
 • Bonusové video – ukážeme kompletní postup od vyfocení fotografie, po její zpracování. Naučíte se reálný postup, jak vyfotit pohlednicovou fotografii.

 

Zkušenosti účastníků on-line kurzu

Irena:

“Jsem nadšená z vašeho kurzu. Jsem začátečník a kurz je pro mne velmi přehledný a moc mě naučil! Jen tak dále! :-) “

 

Luboš:

“Z kurzu jsem velmi nadšen. Velice srozumitelně a přehledně provedeno. Dozvěděl jsem se spoustu pro mě nových informací. Pánové patří vám velká pochvala a uznání.”

 

Zdeněk:

“Dobrý den, moc mně to pomohlo hlavně s prací na fotoaparátu Mám Olympus C7070 je sice starší ale je tam toho tolik že jsem měl zamotanou hlavu. Jako mladý kluk jsem se učil na Flaxaretě a dělal fotky ještě doma.
Moc děkuji”

 

Podívejte se na upoutávku online kurzu: 

 

 

 

 

 
 

10 komentářů k “Kurzy

 1. Ladislav Albrecht

  Dobrý den. Začínám, a tak mě zajímá vše o nastavování expozice v konkrétních případech. L.A.

 2. Libor Kůs Autor příspěvku

  Ladislave, díky za příspěvek. Připravujeme krátký on-line kurz zdarma pro začínající fotografy. Použití expozičních režimů v konkrétních případech bude jedno z témat kurzu. Věřím, že v kurzu naleznete spoustu zajímavých podnětů pro Vaše fotografování.

 3. Ladislav Albrecht

  Dobrý den. Měl bych ještě jedno téma, kterému se v kurzech moc lidí nevěnuje, aranžované zátiší. L.A.

  • Libor Kůs Autor příspěvku

   Díky za podnět. Ani my se tímto tématem prozatím nebudeme zabývat. Tento web má především pomoci fotografům s “uměním” fotit konkrétní situace. Aranžované zátiší vnímám jako nadstavbu – řekl bych spíše směr pro designéry.

 4. Jiří Marek

  Dobrý den. Vaše on-line video kurzy jsou skvělé a mnoho jsem se od nich naučil. Já sice mám setový objektiv 18-55mm od Canonu a uvítal bych, kdyby jste mohli dát nějaké rady k tomuto objektivu a ještě bych uvítal jak správně čištit optiku fotoaparátu. Předem děkuji za odpověď.

  • Libor Kůs

   Hezký den Jiří,
   jsem rád, že jste se z našich kurzů mnoho naučil. Znamená to, že plní svůj účel.

   Co se týče setových objektivů obecně, jde spíše o startovací objektivy, které jsou levné a mají uživatele zasvětit do fotografování s digitální zrcadlovkou. Mívají plastové zámky, horší kresbu a ostrost. Pravda je, že se s nimi v začátcích dá užít hodně legrace, když objevujete kouzlo hloubky ostrosti, dlouhých časů apod.

   Pro čištění optiky lze použít lenspen nebo antistatický hadřík. Objektiv můžete i rozebrat a důkladně vyčistit, ale to příliš nedoporučuji. Takový úkon nechte raději profesionálům :-)

 5. Eva Wohosková

  Zajímalo by mě jestli se můžu zůčastnit kurzu i když nemám zrcadlovku ale jen kompaktní fotoaparát sony cybershot dsc h400?

  • Libor

   Dobrý den Evo, ano můžete. Kurz není omezený na majitele digitálních zrcadlovek.
   Přeji hezký den a hodně štěstí. Libor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *